Kontakta oss

Ta direktkontakt eller ring vår växel på 08 - 440 92 00

Allmänna frågor skickas till info@blixten.se
Presssavdelningen får du tag på press@blixten.se, pressbilder hittar du här
Fakturor skickas i PDF-format till faktura@blixten.se
Biljettfrågor besvaras på biljett@blixten.se

Obs! Inga biljettköp sker direkt via oss. Köplänkar finns på respektive artistsida. Om du har frågor gällande din bokning eller biljett, hänvisar vi dig till den leverantör du köpt biljetterna av (exempelvis BiljettforumTicketmaster, Tickster, AXS). Tänk på att aldrig köpa biljetter i andra hand! Använd alltid köplänken som finns här på vår hemsida.

Besöks- och postadress Blixten & Co, A house, Östermalmsgatan 26A, 114 26 Stockholm

Innehåll

Pernilla Thagaard

Producent

Pernilla Thagaard

pernilla.thagaard@blixten.se

070-910 47 10

Leif Blixten Henriksson

Producent & agent

Leif Blixten Henriksson

leif.henriksson@blixten.se

08 440 92 02

Jonas Kahnlund

Producent

Jonas Kahnlund

jonas.kahnlund@blixten.se

0708 80 84 87

My Bergman

Agent

My Bergman

my.bergman@blixten.se

076-0076122

Johan Lindqvist

Agent

Johan Lindqvist

johan.lindqvist@blixten.se

08 440 92 04

Emil Rossling Larsson

Agent

Emil Rossling Larsson

emil.rossling.larsson@blixten.se

08 440 92 09

Jonas Pernholm

Agent

Jonas Pernholm

jonas.pernholm@blixten.se

08 440 92 91

Säljare klubb & arrangör

Christian "Crippe" Määttä

Säljare

Christian "Crippe" Määttä

Christian.maatta@blixten.se

08-440 92 20

My Bergman

Säljare / agent

My Bergman

my.bergman@blixten.se

076-0076122

Emil Rossling Larsson

Säljare / agent

Emil Rossling Larsson

emil.rossling.larsson@blixten.se

08 440 92 09

Jonas Pernholm

Säljare / Agent

Jonas Pernholm

jonas.pernholm@blixten.se

08 440 92 91

B2B, partners & samarbeten

Henrik Berndtson

VP Sales B2B

Henrik Berndtson

henrik.berndtson@blixten.se

08 440 92 00

Milo Bengtsson

Key account manager

Milo Bengtsson

milo.bengtsson@blixten.se

0733 60 18 39

Linda Persson

Key account manager

Linda Persson

linda.persson@blixten.se

070 513 45 41

Niklas Brosjö

Partneransvarig

Niklas Brosjö

niklas.brosjo@blixten.se

08 440 92 00

Torbjörn Smedhag

Säljare - Företagsevenemang

Torbjörn Smedhag

torbjorn.smedhag@blixten.se

08 440 92 24

Marknadsföring & PR

Lisa Nygren Kirkegaard

Marknadschef

Lisa Nygren Kirkegaard

lisa.nygren.kirkegaard@blixten.se

08 440 92 18

Stephanie Biérke

Ansvarig sociala medier

Stephanie Biérke

stephanie.bierke@blixten.se

08 440 92 00

Sandra Nordin

PR och Kommunikationschef

Sandra Nordin

sandra.nordin@blixten.se

070 697 39 59

Victor Fagerquist

PR-ansvarig

Victor Fagerquist

victor@blixten.se

070 840 89 18

Karin Westman

Biljettansvarig

Karin Westman

karin.westman@blixten.se

076-840 40 69

Christian Green Fonseca

Biljettansvarig

Christian Green Fonseca

christian.green@blixten.se

070-530 99 88

Adeline Thorold

Marknadskoordinator

Adeline Thorold

adeline.thorold@blixten.se

08-4409200

Monia Ayed

Marknadskoordinator (föräldraledig)

Monia Ayed

monia.ayed@blixten.se

08-4409200

Föräldraledig

Elin Bolmstrand

Projektledare marknad

Elin Bolmstrand

elin.bolmstrand@blixten.se

08-440 92 98

Daniel Osowski

Grafisk Formgivare

Daniel Osowski

daniel.osowski@blixten.se

08 440 92 12

Tuomas Laulajainen

Webbredaktör

Tuomas Laulajainen

tuomas@blixten.se

076-840 48 88

Charlotta Wågert

Vik. Marknadskoordinator

Charlotta Wågert

charlotta.wagert@blixten.se

+46 70 752 26 08

Produktion

Maryam Drame

Projektledare

Maryam Drame

maryam.drame@blixten.se

08 440 92 00

Pernilla Thagaard

Projektledare

Pernilla Thagaard

pernilla.thagaard@blixten.se

08 440 92 23

Sara Fors

Projektledare

Sara Fors

sara.fors@blixten.se

084409200

Micke Lindström

Produktionsansvarig

Micke Lindström

mikael.lindstrom@blixten.se

0707 18 59 19

Unn Rudolfsson

Projektledare

Unn Rudolfsson

unn.rudolfsson@blixten.se

08 440 92 00

Maja Östling

Projektledare

Maja Östling

maja.ostling@blixten.se

070-288 64 57

Ekonomi & Administration

Mia Persson

Ekonom

Mia Persson

mia.persson@blixten.se

08 440 92 10

Victoria Norberg

Ekonom

Victoria Norberg

victoria.norberg@blixten.se

08 440 92 16

Tina Söderberg

Receptionist/Kontorsstöd

Tina Söderberg

Tina.soderberg@blixten.se

08 440 92 00

Thomas Sebelius

Ekonomichef

Thomas Sebelius

thomas.sebelius@blixten.se

08 440 92 07

Robert Almström

Business Controller

Robert Almström

robert.almstrom@blixten.se

070 577 20 98

Ledning

Leif Blixten Henriksson

VD

Leif Blixten Henriksson

leif.henriksson@blixten.se

08 440 92 02

Thomas Sebelius

Ekonomichef

Thomas Sebelius

thomas.sebelius@blixten.se

08 440 92 07

Lovisa Delehag

Operativ Chef

Lovisa Delehag

lovisa.delehag@blixten.se

08 440 92 08

Johan Lindqvist

Ansvarig agentverksamhet

Johan Lindqvist

johan.lindqvist@blixten.se

08-440 92 04

Henrik Berndtson

VP Sales B2B

Henrik Berndtson

henrik.berndtson@blixten.se

08 440 92 00

Sandra Nordin

PR och Kommunikationschef

Sandra Nordin

sandra.nordin@blixten.se

070 697 39 59

Lisa Nygren Kirkegaard

Marknadschef

Lisa Nygren Kirkegaard

lisa.nygren.kirkegaard@blixten.se

08 440 92 18